Duvar kağıtları kaç yıl dayanır?

By | 6 Ağustos 2018

Duvar kağıtları hem şık, hem dayanıklı hem de uzun yıllar duvarınızı temiz tutacak kadar kullanışlıdır. Bir dönem boya ve badananın yerini alan duvar kağıtları yeniden tercih edilmeye başladı. Ancak günümüzde duvar kağıdı modası tamamen değişmiş durumda. Artık daha uzun ömürlü ve kaliteli duvar kağıtları üretiliyor. Ayrıca tasarım konusunda da işler bir hayli gelişti.

 

Tasarruflu ve mikrop tutmaz

 

En çok tercih edilen duvar kağıtları arasında 3d duvar kağıdı yer almaktadır. Bu duvar kağıtları bulundukları odaya derinlik vermekte, ambiyansı tamamen değiştirmektedir. Üstelik duvarlardaki deformeleri, kırıkları, çatlakları ve kirleri tamamen kamufle etme konusunda da birebirdir. Yalnızca evler için değil, iş yerleri ve ofisler için de 3d duvar kağıdı tercih edilmektedir. İstenilen ölçüde ve kesimde sipariş verilebilen ürünler, uzun yıllar boyunca duvarınızda kalacak şekilde tasarlanmıştır. Kirlenmesi güç olan bu duvar kağıtlarını kolayca silebilir, tozunu alabilirsiniz.

Her odaya uygun yüzlerce farklı tasarım

 

www.ayzun.com Türkiye’nin bu işi yapan en ünlü sitesidir. Sitede yaklaşık 10.000 e yakın ürün yer almaktadır. Kağıtlar; kuşe, vinil ve kumaş olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. Kategoriler ise; çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere başlıklara ayrılmaktadır. Duvar kağıdı çözünürlükleri ultra yüksektir ve son teknoloji baskıyla basılmaktadır. Bu yüzden çok yakınında durulsa bile net bir görüntü ile karşılaşılır.

 

Duvar kağıdının renklerinin solması gibi bir durum maksimum 10 yılın ardından yaşanmaktadır. Ancak eğer duvar kağıdı bir balkona, sokağa ya da herhangi bir açık alana yapıştırılmışsa güneş ışığı gördüğü takdirde daha çabuk solabilme imkanı bulunmaktadır. Diğer yandan kesici bir alet ile müdahale edilmediği takdirde duvar kağıdı zarar görmez. Bu yüzden boya badanadan kat be kat daha dayanıklı ve de daha kullanışlı bir üründür.