Dekorasyonda Fark Yaratmak İçin

By | 29 Ağustos 2018

Günümüzde ev dekorasyonunda da teknoloji harikalarını göstermektedir. Teknoloji sayesinde gerçeğe dayalı görüntülerle duvarlar hareketlenmektedir. Yükselen bir trend olarak görselliği farklı, özgün ve ferah hale getiren tasarımlar ön plana çıkmaktadır. Bir mekanda dekorasyon duvarlarda başlar.

 

Seçim Nasıl Yapılmalı?

 

Öncelikle dekorasyon tarzı belirlenmelidir. Tarza uygun bir tema seçilerek başlanmalıdır. Özellikle küçük mekanlarda 3d duvar kağıdı kullanılması mekana derinlik katarak, daha büyük olduğu izlenimi yaratır. Mekan küçükse tek duvar uygulanması daha uygun olacaktır. Uygulama tek duvara ya da tüm mekana kaplama yapılabilir. Bu duruma karar verilmelidir. Eğer tek duvar uygulaması yapılacaksa, diğer duvarlar bütünlük sağlayabilmesi için uygun renklerle boyanmalıdır.

3d özel duvar kağıdı

Tema mekanın işlevine bağlı olmalıdır. Çocuk odası dekore ediliyorsa soft ve rahatlatıcı renkler kullanılmalıdır. Karışık ve göz yorucu desenlerden kaçınılmalıdır. Temaya bağlı olarak çizgi film karakterleri, gök kuşağı, bulutlar, sevimli hayvanlar, yeşil ve çiçeklerle kaplı bir bahçe gibi birçok seçenek bulmak mümkündür. Duvarlar, seçilen aksesuar ve mobilyalarla desteklenmelidir. Duvarlara uygun renklerde ve tarzda kullanılarak bütünlük yaratılmalıdır. Ürün çeşitliliği neredeyse hayal gücü kadar sınırsız denilebilir. Ofis, salon, çocuk odası, koridor, yatak odası gibi mekanlarda duvar kağıdı sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Avantajları Nelerdir?

 

Uygulaması oldukça kısa zamanda yapılır ve kolaydır. Hijyeniktir. Gerektiğinde duvar kağıdı kolay şekilde temizlenir. Dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanılabilmektedir. Ses geçirgenliğini azaltır. Yalıtım sağlar. Ayrıca mekânlarınıza derinlik katar. Özellikle dar koridorlarda, küçük odalarda kullanıldığında mekanda genişlik ve ferahlık hissi uyandırır. Mekâna modern, farklı bir görüntü yaratır. Dekorasyonda karakterini yansıtmak isteyenlerin tercihidir.

 

           3d duvar kağıdı kullanıldığında mutlaka seçilen mobilya ve aksesuarlar temayla uygun kullanılmalıdır. Aksi halde istenilen ferah görünün elde edilemez. Fark yaratan bir dekorasyon da ilk adım bu uygulama olacaktır. Tamamen ortamdaki havanın değişmesini, canlanmasını isteyenler için alternatif bir seçenektir.