3D duvar kağıdı nasıl seçilir?

By | 7 Temmuz 2018

Bu duvar kağıtları perspektif sanatını en güzel şekilde yansıtan malzemelerdir. İnsanlar tercihlerine göre bir ofiste çalışamayabilir veya yapısal olarak gözlerini yoran bir evde yaşıyor olabilir. Bu noktada 3d duvar kağıdı devreye girmektedir.

Duvar Kağıdı Nasıl Tercih Edilir?

 

Bu noktada kişisel tercihlerin yanı sıra mekanın yapısı da ön plana çıkmaktadır. Burada çalışma ortamı veya evin duvarlarının nasıl bir halde olduğu, eşyaların dizilimi ve rengi gibi unsurlar önemlidir. Örneğin duvarları oval olarak tasarlanmış bir ofiste derinlik algısı oluşturacak bir 3d duvar kağıdı tercih etmek uygun olacaktır. Bunun yanı sıra yüksek bir binada oturan ve pencereden şehri görebilen bir ev için şehir manzaralı duvar kağıdı tercih edilebilir. Bunun yanı sıra dar bir çalışma ortamına sahip kişiler ortamı ferahlatacak deniz manzaralı bir tercihe yönelebilir.

 

Mesela bir petshop için akvaryum manzaralı bir duvar kağıdı oldukça uygun olacaktır. Ayrıca duvarlar haricinde mekanın iç yapısı da bu tercihte önemlidir. Örneğin renkli bir ortama sahip mekanlar için çiçekli desenler uygun olabilir. Bunun yanı sıra koltuklara ve diğer ekipmanlara göre özel tasarımlar da tercih edilebilir.

 

Duvar Kağıdı Tercihi Neden Önemlidir?

 

Duvar kağıdı insanların iç yapısını yansıtır. Bu nedenle hem çalışılan ortama hem de yaşanılan eve uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Mesela bir denizcilikle ilgili bir şirket için mavi desenli duvar kağıtları tercih edilmesi o mekana uğrayacak olan potansiyel müşteri adayları için bir mesaj niteliği taşımaktadır. Bu mesaj “biz bu iş için varız” anlamına gelir. Bu durum da hem müşterilerin sayısında bir artış olmasına hem de manevi olarak yapılan işten huzur duyulmasına neden olacaktır. Aynı şekilde ev yaşamı için de bütün aileyi yansıtacak bir tasarımın olması da manevi yönden aynı etkileri doğuracaktır.