3D Duvar Kağıdı Ambiyansları

By | 19 Haziran 2018

Duvar kağıdı gerek ofis gerekse ev dekorasyonu için oldukça tercih edilebilir ürünlerdir. Farklı yapıdaki farklı binalar için uygun duvar kağıdını seçmek dekorasyon için önemlidir. Bu bakımdan artık insanların yönelmiş olduğu doğayı yansıtan 3 D duvarlarına yöneldiğine dikkat etmek gerekir.

 

Neden 3 D duvar Kağıdı Tercih Edilmektedir?

 

Gerek evler gerekse ofisler artık binalarla çevrili hale gelmiştir. Bu nedenle bu durumdan bunalan insanlar daha ferah bir ortamda yaşamlarını sürdürmek için kendilerini daha çok yansıtan 3d duvar kağıdı seçeneklerini tercih etmektedir. Örneğin küçük çocukları olan aileler için çocuk tasarımlı duvar kağıtları mevcuttur. Bunun yanı sıra doğa aşığı insanlar için deniz manzaralı, şelale yansıtmalı veya buna benzer pek çok duvar kağıdı bulunmaktadır.

3D Duvar Kağıdı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Bu soruya iki seçeneğe göre cevap verilebilir. Birincisi kişinin zevklerinin nasıl olduğudur, diğeri ise nereye yapılacağıdır. Örneğin dini inançlarına bağlı bir insan için kutsal yerleri yansıtan bir tasarım öngörülebilir. Benzer şekilde gezmeyi seven birisi için Eyfel Kulesi veya Türkiye temalı pek çok duvar kağıdı tasarımı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra hayvan sevgisi besleyen insanlara özel pek çok seçenek bulmak mümkündür. Bunun haricinde yapılan yerin mimarisi de duvar kağıdı tercihi oldukça önemlidir.

 

Mesela endüstriyel dekorasyonla donatılmış bir bina için taş duvar desenli bir tercih sunulabilir. Benzer şekilde bir anaokulu için çocuk veya çiçek temalı bir desen düşünülebilir. Ayrıca perspektif seven insanlar bir iş yerinde derin düşünceyi yansıtan bir tercihe yönelebilir. Örneğin bir avukat bürosu için böylesi bir tercih düşünülebilir. Burada dikkat edilmesi gereken unsur bu desenlerin yapılacağı yerin bir ev veya iş yeri olup olmadığıdır. Bu noktada dekorasyon tercihi için alanında uzmanlaşmış kişilerden yarım istenebilir. 3d duvar kağıdı bu bakımdan önemlidir.